Základní pravidla - bezpečnost provozu

Boskovické stezky zahrnují stezky tří úrovní obtížnosti. Odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci a experti.

Stezky lehké obtížnosti (označené modrou barvou) jsou vhodné pro cyklisty všech věkových a výkonnostních kategorií i začínající cyklisty. Jezdec však musí mít alespoň základní zkušenost s jízdou na kole a musí být schopen kolo na stezce bezpečně ovládat. Na modré trase nejsou žádná náročná stoupání ani klesání. Modrou trasu ocení i bajkeři, kteří si chtějí užít odpočinkovou jízdu krásným lesním prostředím.

Středně obtížné stezky (označené červenou barvou) jsou určeny cyklistům, kteří mají zkušenosti s jízdou v terénu po úzkých jednostopých stezkách a bezproblémově zvládají jízdu po lehkých stezkách v areálu Boskovických stezek. Vlní se horským úbočím, umožní Vám hrát si s kolem, dovolí Vám plynulou, dynamickou jízdu a zlepšují jízdní dovednosti.

Na stezku označenou jako náročná (černá barva) se vydají pokročilí cyklisté s bohatými zkušenostmi s jízdou po úzkých lesních cestách a vysokou úrovní dovednosti ovládání kola v terénu. 0Je to úzká stezka, s větším klesáním v dolní části, která prověří vaše umění v ovládání kola, avšak nikdy neztrácí flow.

Věnujte pozornost informačním tabulím na nástupních místech Boskovických stezek a vždy vybírejte stezky odpovídající vašim dovednostem, fyzické kondici a vybavení.

V případě nehody
Při jízdě na stezkách může dojít k nehodě a zranění. V takovém případě volejte 112 nebo 155. Při volání uveďte číslo trailu, u kterého se nacházíte. Pro snazší určení polohy zraněného na stezkách slouží dřevěné sloupky se štítky s červeným křížem s pořadovým číslem 1 až 10.
Každý jezdec je povinen v případě potřeby poskytnout zraněnému jezdci, případně jiné osobě první pomoc, přivolat lékařskou pomoc, případně příslušníky Hasičského záchranného sboru nebo policie a ohlásit uvedenou skutečnosti provozovateli Areálu.
Vždy u sebe při jízdě na stezkách mějte nabitý mobilní telefon pro volání tísňové linky. K tomuto účelu pro včasnou detekci místa zraněné osoby je jako mimořádně efektivní doporučeno využití aplikace „ZÁCHRANKA" pro mobilní telefony.

Pohybujte se po stezkách pouze v době od úsvitu do soumraku. V zájmu vlastní bezpečnosti a z důvodu zajištění bezproblémového výkonu myslivosti se vyvarujte pohybu po stezkách od soumraku do úsvitu.

Omezení provozu jednotlivých sekcí stezek může nastat z důvodu probíhající těžby dřeva, prací probíhajících na stezkách nebo po kalamitních stavech (polomy)